QUOTE

Evde spor yapalım sağlıklı ve formda kalalım !

1 Ocak 2014 Çarşamba


Yeni yıla her girişimizde bu sene düzenli spor yapıcam diye kendime yalan söylediğim doğrudur. Aynen dediğinizi duyar gibiyim. Sanırım spor salonuna gitmek için fazla üşengeçim. 

Evinizin rahatlığında spor yapmak istemez misiniz? Ama herkesin evinde bir spor salonu yada bir spor aleti yok ne yazık ki.. Hiç spor yapmayacakda değiliz. Yoksa yediğimiz o nefis yemekleri, tatlıları nasıl eritiriz :(

Yaklaşık bir aydır her gün düzenli olarak yaptığım bir egzersizi sizlerle paylaşıyorum şimdi  sıkı durun! Çok basit ama bir o kadarda etkili!

Evde yürüme! 
Bu ne ya, minnacık evin neresinde yürüyeceğiz peh! demeden önce yazının sonuna kadar beklemenizi öneriyorum.

Birazdan izleyeceğiniz videolarla vücüdunuzdaki tüm kasları çalıştırıyorsunuz. En önemli kaslarımız kalp kasları olduğu için onuda güçlendiriyoruz, sağlıklı bir kalbe sahip oluyoruz.

3 farklı kademesi var egzersizlerin. Başlarken 1 mil (1.60 km) ile başlıyoruz. Artık alıştığınızı hissettikten sonra kademe kademe atlayabilirsiniz. 2 mil ve 3 mil'lik yürüyüşler ile devam ediyor seri.

Sağlıklı beslenme ile birleştirdiğinizde farkı kendinizde hissedeceksiniz. Bugün kendinize bir iyilik yapın ve yürümeye başlayın. 

Sağlıklı günler! :)

Önemli Not!!! Kalbinizle ilgili herhangi bir sorununuz ya da olduğuna dair en ufak bir şüpheniz var ise doktorunuza danışmadan kalbinizi zorlayacak bu egzersizleri asla yapmayın!!!


Walking at home 1 mile

Walking at home 2 milesWalking at home 3 miles

                                          

2 yorum

  1. ben de 3 mile olanı yapıyorum, bir de sağlıklı beslensem kilo veririm ama bu sayede kilomu koruyorum (:

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kilo vericem diye çöp gibi olmaya da gerek yok senin için sağlıklı kiloda kalman yeter, sağlıklı beslenmeyi de ihmal etmemelisin :))

      Sil

Her kelimen benim için değerli, çekinme hadi ! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
İsimyoktu. All rights reserved. © Maira Gall.