QUOTE

Kolay fırça temizliği - Vera Mona Color Switch

12 Şubat 2015 Perşembe


Merhaba! Bugün Cuma diye çok mutlutsunuz, içiniz içinize sığmıyor değil mi? Hafta sonu demek aslında her zaman rahatlamak, dinlenmek demek değil aslında. Mesela bütün hafta işten eve gelip temizlik yapmaya halim olmadığından haftasonu geniş kapsamlı bir temizlik yapamadan dinlenemiyorum. Küçükken benim için Pazar günleri banyo günüydü, şimdi de makyaj fırçalarım için yıkanma günü. Ama çok bayılarak bu işi yaptığım söylenemez.

Genel hijyen anlamında her hafta mutlaka fırçalarımı yıkasamda, hafta içi makyajdan makyaja farların, allıkların pigmentleri fırçada kalıyor bu nedenle makyaj malzemesinin rengi bozuluyor. Her gün her gün de fırça yıkamak pek akıl karı olmadığından bu ürünü gördüğümde gözlerimde kalp işaretleri belirdi :D

Ürünün kullanımı çok basit. Makyajınızı yaparken ilk rengi kullandıktan sonra fırçanızı kutu içerisindeki süngere sürtüyorsunuz ileri geri. Ta-taa! Fırçanız tertemiz. Kaldığınız yerden makyajınıza devam edebilirsiniz artık.

Ürünün farklı çeşitleri mevcut. Mesela en üstte görmüş olduğunuz Color Switch Solo yani sadece süngerden oluşan paket var. 

Color Switch Duo (yukarıda) isimli üründe süngerin ortasında ıslak far uygulamaları için ıslak bir sünger bulunuyor.


Color Switch Proband isimli ürün ise daha çok profesyonel makyajla ilgilenenler için tasarlanmış. Kolunuza takıyorsunuz ve yine fırçanızı sürterek temizliyorsunuz. Fırça sıkıştırmak için kenarlarında lastikleri de var. 

Bu ürün Türkiye'de satılıyor mu neden anlatıyorsun kardeşim diye düşünebilirsiniz. Türkiye'ye gönderim yapan bir sitede mutlaka satılıyordur ama ilk andan itibaren kafamdaki soru işaretini hayata geçirmemle bunları düşünmemize gerek kalmadı.

Görmüş olduğunuz bu sünger normal,düz bir sünger. Ben pastel boya kutumun dibinde buldum mesela böyle bir sünger. Bence bu da işe yarar diyerek en pigmentli, en koyu renkli farlarımla bir deneme sürüşü yaptım. Sonuç? Tabikide olumlu! Benden kaçar mı hiç? :D Topuz yapmak için kullanılan şu süngerler bile işe yarar. Her yerde bulabileceğiniz, inanılmaz ucuz bir ürün.

Fırçalarınızı temizlemek için kullanacağınız bu iki yol da sadece fırçanızdaki renkleri temizlemenizi sağlıyor. Üzülerek söylüyorum ama hijyen sağlamak için yine belirli aralıklarla yıkama işlemini gerçekleştirmeniz gerekecek.

Kullanmaya başlayın ve fikirlerinizi benimle paylaşmayı unutmayın! :)

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Her kelimen benim için değerli, çekinme hadi ! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
İsimyoktu. All rights reserved. © Maira Gall.